Icardi gidiyor C. Ronaldo geliyor; Galatasaraylı taraftar meşaleleri yaktı

Galatasaray’ın en önemli futbolcularından Icardi kulüpten ayrılmak istiyor. Galatasaraylı yöneticilerin ise Icardi’nin yerine düşündükleri isim herkesi heyecanlandırdı; C. Ronaldo.

Son dönemde Icardi Galatasaray formasıyla formsuz bir grafik çiziyordu. Yıldız ismin alacakları nedeniyle rest çekip tatile gitmesi olay yarattı.

Icardi’nin yaklaşık 5 milyon Euro civarındaki alacağının ödenmeden geri dönmeyeceğini söylemesi, kulüple iplerin gerilmesine zemin hazırladı. Yönetim ise Icardi’yi gönderip C. Ronaldo’yu transfer etmek için düğmeye bastı.

Galatasaray yönetimi C. Ronaldo için bonservis bedeli ödemek istemiyor. Bunun için de formül belli, al Icardi’yi ve Ronaldo’yu.

Icardi zaten bir süre önce Arap kulüplerinden gelen teklifleri değerlendirmek istediğini açıklamıştı. Bu durum Galatasaray’ın elini güçlendiriyor. Bir diğer etken ise C.Ronaldo’nun Galatasaray’a sıcak bakması.

Ronaldo’nun kariyerinin sonunda tekrar Avrupa sahnesine çıkmak ve Şampiyonlar Ligi’nde top koşturmak istediği belirtiliyor.

Zaten Galatasaray’ın elini güçlendiren en önemli faktör bu. Galatasaray’ın şampiyon olup, Şampiyonlar Ligi’ne katılacak olması.

Kulüp ile anlaştıktan sonra sıra Ronaldo ile yapılacak maaş görüşmelerine gelecek. C. Ronaldo gibi bir yıldızın Türkiye’ye gelmesi tüm dengeleri değiştirecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x